Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 8-16 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 • Štítky blogu
Blog
VŠE O VAPINGU pro začátečníky i pokročilé
VŠE O E-CIGARETÁCH Studie, Fakta o vapingu, Vaping od A-Z Zde naleznete odpovědi na vaše dotazy: https://provapery.cz/ číst celé
Vaperský běžník 4. vydání únor 2021
1 z 5 kuřáků po zakoupení elektronické cigarety, přestane do 6 měsíců kouřit! číst celé
Vaperský běžník 1. vydání 11.12. 2019
Záhadná umrtí po kouření elektronických cigaret objasněna. Může za ně zřejmě acetát vitamínu E, zjistili v USA. číst celé
Zobrazit všechny články
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

Recenze SMOK Vape Pen 22


recenze ve spolupráci s covybrat.cz

Elektronická cigareta SMOK Vape Pen 22 je ideální pro všechny začínající e-kuřáky, ale i pokročilé uživatele, kteří preferují velká oblaka páry a snadnou obsluhu. S touto e-cigaretou nemusíte nic složitě nastavovat či dokupovat, jednoduše sadu sešroubujete, naplníte e-liquidem a můžete si ihned vychutnat jedinečný zážitek. Jak se osvědčila v praxi, jsme zjistili za vás. Přečtěte si, jak tato e-cigareta dopadla v našem testování.

 

Parametry

Typ přístrojemechanický mod
Způsob kouřeníDL (přímo do plic)
Kapacita baterie1650 mAh
Kapacita zásobníku2 ml
Způsob plněnívrchní
Maximální výstupní výkon40 W
Odpor žhavící hlavy0,3 Ω
Nabíjení pomocí USBano
Nabíjení ze zásuvkyano (nutno dokoupit)
Indikátor stavu baterieano
Funkce pass-troughano
Regulace vzduchu (Air Flow)ne
Regulace výkonu (napětí)ne
Dětská pojistkane
Vyměnitelná bateriene
Délka110 mm
Průměr22 mm
Materiálnerezová ocel, sklo
Barvačerná/stříbrná
Vhodné pro začátečníkyano

Základní charakteristika

E-cigareta SMOK Vape Pen 22 patří mezi sady All in One (AIO, „vše v jednom“), což znamená, že vše potřebné najdete přímo v balení a zároveň baterie a clearomizér jsou spojeny do jednoho dílu (není tedy možné clearomizér nahradit jiným).

Konstrukčně se jedná o mechanický mod ve tvaru trubice, který je určen k přímému potahování do plic (tzv. DL model). Se svými rozměry (délka 110 mm, průměr 22 mm) se řadí mezi menší a kompaktnější přístroje. Je vyroben z nerezové oceli a laboratorního skla (Pyrexu) a prodává se v černé nebo stříbrné barvě.

Ovládání je velmi snadné a vhodné zejména pro začínající uživatele či e-kuřáky, kteří dávají přednost jednoduché obsluze. Jediné tlačítko na těle přístroje je určeno k jeho zapnutí či vypnutí a samozřejmě také k vapování (přesněji rozhřívání spirálky). Vlastnosti tohoto modelu není možné měnit ručně, všechny potřebné parametry jsou totiž již nastaveny z výroby.

Baterie má kapacitu 1 650 mAh, díky čemuž Vape Pen 22 standardně vydrží v provozu přibližně půl až jeden den. Dobíjení probíhá pomocí USB kabelu nebo adaptéru do zásuvky (nutno dokoupit). Disponuje clearomizérem s vrchním plněním. Odpor žhavící hlavy se standardní dvojitou cívkou je nastaven na 0,3 ohm, dočkáte se proto skutečně velkých oblaků páry.

Obsah balení

Jelikož Vape Pen 22 patří mezi sety All in One, najdete v balení vše potřebné k provozu (samozřejmě kromě e-liquidu):

 • originální anglický manuál,
 • český návod,
 • kartičku s QR kódy,
 • USB kabel,
 • dvě žhavící hlavy Dual Core (0,3 ohm),
 • výměnné sklíčko,
 • Top Cap s těsněním,
 • anti-slip kroužek.

Naše hodnocení

Hodnocení modelu e-cigarety Vape Pen 22 jsme přehledně shrnuli do následujících kapitol:

Design

Na první pohled nás elektronická cigareta Vape Pen 22 zaujala svojí jednoduchou elegancí. Nerezové tělo je velmi vkusně doplněno výměnným sklíčkem (Pyrex). Svojí velikostí je ideální do kapsy i kabelky a nutno říci, že skutečně nikde nepřekáží.

Montáž

Montáž e-cigarety Vape Pen 22 je velmi snadná. Nejdříve je potřeba na spodní část s baterií našroubovat žhavící hlavu. Tomuto úkonu doporučujeme věnovat zvýšenou pozornost. Preciznost, s níž závit utáhnete, totiž rozhoduje o tom, zda e-liquid bude, či nebude protékat. Doporučujeme také těsnící kroužky žhavící hlavy zlehka potřít e-kapalinou, díky čemuž lépe dosedne na závit. Následně nasadíte sklíčko a na závěr přiroubujete vrchní část s těsněním (tzv. Top Cap). Na závěr doporučujeme navléci ochranný anti-slip kroužek.

Vhodná náplň

Nasazení Top Capu však musí samozřejmě předcházet naplnění e-liquidem. Pro tento model doporučujeme zvolit ideálně poměr 70 % VG ku 30 % PG nebo 80 % VG na 20 % PG (tento poměr zajistí lepší podání chuti). Rozhodně nedoporučujeme jít pod poloviční poměr (50 % VG a 50 % PG). Nevhodný je také roztok 100 % VG, jelikož je příliš hustý, a mohlo by tak snadno dojít k přepalování žhavící hlavy (vlivem nedostatečného zvlhčení).

Jelikož e-cigareta Vape Pen 22 patří mezi mody, je určena pouze pro přímé potahování do plic (tzv. DL styl). Je potřeba mít na paměti, že se nejedná o způsob kouření typický pro klasické cigarety, ale podobá se spíše kouření vodní dýmky. Vzhledem k tomu doporučujeme zvolit náplň o síle nikotinu maximálně 4 mg, lépe však v rozmezí 0–3 mg. Při vyšších koncentracích může docházet k přepalování.

Obvykle se v tomto typu e-cigarety používají tyto e-liquidy: Frutie, Dekang Cloud Line, případně Fuug Life, 13 Sins nebo Cosmic Fog.

Plnění

Plnění e-cigarety Vape Pen 22 je prováděno shora přímo do skleněné nádržky. Při plnění raději nesahejte na sklíčko, abyste je nechtěně nepovolili. V takovém případě by totiž začal e-liquid unikat. Doporučujeme proto držet e-cigaretu za spodní část, aniž byste se prsty dotýkali sklíčka. Při opětovném plnění také dávejte pozor na to, abyste nepovolili závit žhavící hlavy, i v tomto případě by totiž došlo k úniku e-kapaliny. Závity však těsní velmi dobře, a pokud nedojde k nedostatečnému utažení, únik náplně nehrozí.

Naprosto nezbytné je před prvním použitím nakapat e-liquid také přímo dovnitř žhavící hlavy (tedy přesněji na vatu). To se provádí jak shora, tak ze stran v místech, kde jsou otvory a kudy vata prosvítá. Ke zvlhčení použijte přibližně 10 až 15 kapek, poté nechejte vatu zcela nasáknout (minimálně 5 minut). Pokud byste tento krok vynechali, došlo by při prvním potáhnutí ke spálení vaty, a tím ke znehodnocení celé žhavící hlavy, kterou byste pak mohli rovnou vyhodit.

Ačkoli výrobce neudává objem nádržky, podle našich zkušeností se do ní vejde přibližně 2 ml e-kapaliny, a to samozřejmě při zachování mezery pro vzduchovou kapsu (díky čemuž se e-liquid dostává lépe ke žhavící spirálce). Spotřeba náplně se při běžném používání může dostat až na 10 ml/den.

Obecně lze říci, že plnění modelu Vape Pen 22 je velmi snadné až triviální a zabere skutečně minimum času.

Ovládání

Jak již bylo řečeno v úvodu, Vape Pen 22 disponuje pouze jediným tlačítkem. Zapnutí a vypnutí se provádí krátkým stlačením 5x po sobě, což zároveň chrání proti samovolnému zapnutí e-cigarety například v kapse či kabelce.

Jedná se však o přístroj, u něhož chybí pokročilé funkce. Není možné regulovat teplotu či výkon (ten se mění automaticky v závislosti na zvoleném odporu atomizéru). Dokonce nelze měnit ani množství přiváděného vzduchu (tzv. Air Flow). Ačkoli přístroj disponuje dvěma otvory pro nasávání vzduchu, jedná se o neměnné nastavení.

Přístroj však disponuje řadou ochranproti dlouhému žhavení (pokud byste drželi tlačítko žhavení déle než 8 sekund, baterie se automaticky deaktivuje), proti nízkému napětí (pokud napětí klesne pod 3,3 V, přístroj se vypne), proti přebití (po dosažení plné kapacity baterie, přístroj sám ukončí nabíjení), proti otevřenému obvodu (pokud není nasazena žhavící hlava nebo je špatně dotažena, případně je její odpor mimo rozmezí 0,1–2,5 ohm, baterie se deaktivuje), proti zkratu (pokud by mohlo dojít ke zkratu žhavící hlavy, přístroj se vypne).

Výdrž

E-cigareta Vape Pen 22 obsahuje baterii s kapacitou 1 650 mAh. Výdrž je závislá na způsobu a frekvenci vapování. Běžnému uživateli vydrží přibližně půl dne až jeden den. Výhodou je, že lze vapovat také při nabíjení (tzv. pass-trough), což ocení zejména ti, kteří pracují na počítači nebo často cestují autem (e-cigaretu je možné nabíjet také z autozapalovače).

Standardně se baterie nabíjí pomocí USB kabelu (který je součástí balení) nebo adaptérem do zásuvky, který je však potřeba dokoupit.

Po potáhnutí z ecigarety baterie vždy 4x zabliká a to v návaznosti na stavu kapacity baterie. Čím je baterie více vybitá tím rychleji dioda bliká. Klesne-li napětí baterie pod 3.3V, pak baterie 15x rychle zabliká na znamení, že je nutné připojit baterii do nabíječky.

Podsvícení spínacího tlačítka zároveň signalizuje zbývající kapacitu baterie. LED dioda 4x zabliká při každém potáhnutí. Pokud bliká pomalu, znamená to, že kapacita baterie je dostačující. Čím více vybitá baterie je, tím rychleji dioda bliká. Jakmile zabliká 15x rychle po sobě, baterii je potřeba co nejdříve dobít. Tento signál však považujeme za nedostatečný, v praxi si toho totiž často ani nevšimnete a to, že je baterie vybitá, zjistíte až ve chvíli, kdy se e-cigareta sama vypne.

Nabíjení signalizuje červeně svítící dioda pod USB portem. Po úplném nabití baterie tato dioda zhasne.

Kuřácký zážitek

Jelikož se jedná o mechanický mod z All in One sady, očekávali jsme větší objem par a slabší chuťový zážitek, což je pro tento typ elektronických cigaret typické. Model Vape Pen 22 nás však příjemně překvapil.

Testován byl e-liquid 70 % VP na 30 % PG. Objem par byl více než uspokojivý, chuť se jevila prokreslenější, než jsme očekávali. Hůře však hodnotíme použití Dual Core hlavy, u níž je obecně problém s tužším DL potahováním. Je tedy nutné dbát o dostatečnou sílu potáhnutí, ale nepřehnat to do té míry, aby nedošlo ke spálení vaty. Občas jsme zaznamenali také nedostatečné nasání vaty e-liquidem.

Náustek byl v ústech příjemný a dobře také izoloval od tepla generovaného žhavící spirálkou. E-cigareta se dobře drží a pohodlně ji schováte i do kapsy od kalhot či saka.

Možné problémy a jejich řešení

Níže vám přinášíme přehled a řešení nejčastějších problémů, které při používání Vape Pen 22 mohou vzniknout:

1. Po připojení přes USB či adaptér do zásuvky se přístroj nenabíjí.

Řešení: Zkontrolujte dotažení žhavící hlavy a ostatních závitů.

2. Při potáhnutí e-liquid prská do úst.

Řešení: Jedná se o přesycenou žhavící hlavu. Tento problém nejčastěji vzniká nedostatečně silným potáhnutím do plic nebo příliš řídkým e-liquidem (vysoký obsah PG). Zkuste do žhavící hlavy prudce fouknout, přebytečná e-kapalina by měla vytéci. Poté ji stačí otřít a přístroj by měl fungovat obvyklým způsobem.

3. Vata ve žhavící hlavě se přepaluje.

Řešení: Přepalování vaty je důsledkem nedostatečného zvlhčení e-liquidem při prvním potáhnutí nebo naopak příliš silným potáhnutím (nebo více krátce po sobě následujícími potáhnutími). Spálenou vatu poznáte nejen podle chuti, ale také podle toho, že na ní budou hnědé, šedé nebo černé fleky. V některých případech po nasycení e-kapalinou žhavící hlava funguje bez problémů dál, často je však potřeba ji vyměnit za novou. Skutečnost, že je vata dostatečně zvlhčována, poznáte podle bublinek, které se tvoří uvnitř otvoru, jenž je určen pro přívod e-kapaliny k vatě. Pokud se bublinky netvoří a vata je příliš suchá, doporučujeme několikrát potáhnout bez žhavení, čímž se vata dostatečně nasytí

4. Chuť je nepříjemná, horká, žhavící hlava prská nebo bublá.

Řešení: Jedná se o přepálenou hlavu. Vhodný postup – viz otázka výše.

5. Vata ve žhavící hlavě nedostatečně saje.

Řešení: Hlavy Dual Core obecně hůře sají. Pokud se setkáte s tímto problémem, může vám pomoci jemně propíchat vatu špendlíkem.

6. Jak poznám, že se jedná o originál a ne padělek?

Řešení: Každé balení originálního modelu obsahuje štítek s QR kódem. Podle něj je možné na webu výrobce ověřit pravost daného přístroje.

Zkušenosti

 • Jedná se o All in One mechanický mod ve tvaru trubice.
 • Kapacita baterie 1 650 mAh vydrží přibližně 1 den v provozu.
 • Díky svým rozměrům je možné mít Vape Pen 22 vždy po ruce.
 • Umožňuje tvorbu velkého objemu par a dobrý chuťový zážitek.
 • Lze nabíjet z USB i ze zásuvky (nutno dokoupit adaptér).
 • Umožňuje vapovat během nabíjení (tzv. pass-through).
 • Model je vhodný pro e-liquidy s vyšším obsahem VG (70/30 nebo 80/20 VG/PG).
 • Ideální pro začátečníky.
 • Nelze nastavovat jednotlivé parametry ani pokročilé funkce.
 • Všechny závity musí být pevně utaženy, jinak hrozí protékání e-kapaliny.
 • Dual Core žhavící hlavy vyžadují tužší potahování.
 • Vata občas hůře saje a může docházet k jejímu napalování.
Produkt
 
Hodnocení 7.5/10
SMOK Vape Pen 22

Vape Pen 22 zcela jistě patří mezi modely e-cigaret s velmi dobrým poměrem cena/výkon. Nabízí velmi slušný kuřácký zážitek, zejména pro všechny milovníky velkého objemu páry. Chuťový zážitek se pohybuje lehce nad průměrem. Její obsluha i údržba jsou snadné, což ocení jak úplní začátečníci, tak také všichni pokročilí e-kuřáci, kteří preferují jednoduchost a obejdou se bez možnosti nastavit jednotlivé parametry i pokročilé funkce, je však opatřena řadou ochran. Pozitivně hodnotíme také elegantní design, skleněnou nádrž na e-liquid, ochranný anti-slip kroužek a přívětivé rozměry, díky nimž je snadno přenosná a zároveň se velmi dobře drží v ruce. Potěšila také možnost vapovat i během nabíjení. Zásadním nedostatkem je poměrně nepraktický indikátor stavu baterie pomocí LED diody. Kapacita zdroje je také poměrně nízká, uvítali bychom vyšší. Při montáži, výměně žhavící hlavy či doplňování e-kapaliny je také nutné myslet na pevné utažení všech závitů, aby náplň neprotékala. Zamrzelo také použití Dual Core hlavy a občasné horší sání vaty, kvůli čemuž hrozí její napálení. Je také nutné dávat pozor při manipulaci, jelikož je poměrně snadné rozbít sklíčko (samozřejmě pokud nepoužíváte anti-slip kroužek).

PLUSY
 • poměr cena/výkon
 • snadná obsluha a údržba
 • objem páry
 • náhradní žhavící hlava v balení
 • anti-slip kroužek
 • velikost a design
 • systém ochran
MÍNUSY
 • indikátor stavu baterie
 • slabá výdrž baterie
 • vata hůř saje
 • nutno pevně dotáhnout všechny závity
 • nelze nastavit jednotlivé parametry

 


recenze ve spolupráci s covybrat.cz

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Kde nás najdete

Výdejní sklad
Není zde kamenná prodejna!

Na červeném hrádku 766
26401 Sedlčany

Kontakty
Logo
Euliquid s.r.o.
Zákaznická podpora Euliquid s.r.o.
Zákaznická podpora Euliquid s.r.o.
(Po-Pá, 8-16 hod.)
Copyright © Euliquid s.r.o. 2012 - 2021. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz