Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 8-16 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 • Štítky blogu
Blog
VŠE O VAPINGU pro začátečníky i pokročilé
VŠE O E-CIGARETÁCH Studie, Fakta o vapingu, Vaping od A-Z Zde naleznete odpovědi na vaše dotazy: https://provapery.cz/ číst celé
Vaperský běžník 4. vydání únor 2021
1 z 5 kuřáků po zakoupení elektronické cigarety, přestane do 6 měsíců kouřit! číst celé
Vaperský běžník 1. vydání 11.12. 2019
Záhadná umrtí po kouření elektronických cigaret objasněna. Může za ně zřejmě acetát vitamínu E, zjistili v USA. číst celé
Zobrazit všechny články
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

Recenze ARAMAX Power


recenze ve spolupráci s covybrat.cz

Patříte mezi silné kuřáky, kteří shánějí kvalitní e-cigaretu schopnou produkovat velká oblaka páry na jedno nabití až dva dny? Potrpíte si na vynikající chuťový zážitek? Zkuste model Aramax Power. Jedná se o jedinečný přístroj, který uživateli nabízí vysoce objemný tank a velkou kapacitu baterie. Přečtěte si v následujícím článku, co všechno vám ještě může nabídnout a čím vás může naopak nemile překvapit.

 

Parametry


Základní charakteristika
Typ přístrojemechanický mod
Způsob kouřeníDL (přímo do plic)
Kapacita baterie5000 mAh
Kapacita zásobníku5 ml
Způsob plněnívrchní
Maximální výstupní výkon55 W
Odpor žhavící hlavy0,14 Ω
Nabíjení pomocí USBano
Nabíjení ze zásuvkyano (nutno dokoupit)
Indikátor stavu baterieano
Funkce pass-troughano
Regulace vzduchu (Air Flow)ano
Regulace výkonu (napětí)ne
Dětská pojistkaano
Vyměnitelná bateriene
Délka150 mm
Průměr28 mm
Materiálnerezová ocel, sklo
Barvačerná
Vhodné pro začátečníkyano

Aramax Power je jedinečná e-cigareta All in One určená pro přímé potahování do plic (tzv. DL kouření). Z konstrukčního hlediska se jedná o mechanický mod ve tvaru trubičky o délce 150 mm a šířce 28 mm. Jedná se tedy o nadprůměrně velký, robustní přístroj, který je vyroben z kvalitních materiálů (nerezové oceli a skla). Lze jej sehnat pouze v jednom barevném provedení a to konkrétně v černé.

Ovládání je velmi snadné, jelikož se k němu používá pouze jediné tlačítko. Tento model je proto vynikající pro všechny začínající i pokročilé e-kuřáky, kteří se nechtějí obtěžovat složitým nastavováním parametrů a upřednostňují samotné vapování. Regulovat lze u tohoto modelu pouze množství vzduchu (tzv. Air Flow).

Naprosto unikátní je kapacita baterie, která dosahuje neuvěřitelných 5 000 mAh. Power proto vydrží jeden až dva dny provozu na jedno nabití. Nabíjet jej lze přes USB kabel nebo pomocí adaptéru do zásuvky, který je však potřeba dokoupit zvlášť. Plnění je vrchní. Žhavící hlava obsahuje dvojitou cívku a její odpor je 0,14 ohm, což je velmi nízká hodnota, která umožňuje tvorbu velkých oblaků páry.

Obsah balení

V balení najdete vše potřebné pro okamžitý provoz (kromě e-liquidu). Konkrétně jde o:

 • e-cigaretu bez žhavící hlavy,
 • dvě žhavící hlavy (0,14 ohm),
 • USB kabel,
 • náhradní těsnění (4x),
 • redukci na závit typu 510 s klíčem,
 • ochranný silikonový kroužek,
 • vícejazyčný originální manuál,
 • český návod.

Naše hodnocení

Elektronickou cigaretu Power jsme zhodnotili z několika hledisek, které jsme rozdělili do následujících kapitol:

Design

E-cigareta Power již na první pohled upoutá svojí velikostí. Důvodem je skutečnost, že v sobě skrývá baterii s kapacitou 5 000 mAh. Proto v tomto případě větší rozměry nevnímáme negativně. Je však třeba počítat s tím, že se tento model již nemusí pohodlně vejít například do kapsy saka apod.

Vzhled působí velmi elegantním dojmem. A ačkoli se Power vyrábí pouze v černé barvě, jedná se o skutečně stylový kousek. Celkové zpracování je kvalitní, všechny díly na sebe perfektně dosedají. Tělo je vyrobeno z nerezové oceli, nádrž z odolného skla (Pyrex).

Montáž

Před prvním použitím je nutné žhavící hlavu zvlhčit e-liquidem (postačí několik kapek). Ten je potřeba aplikovat zešikma přímo na vatu. Následně je nutné počkat minimálně 3 minuty, aby materiál dostatečně nasákl.

Žhavící hlava se dvěma nerezovými cívkami o celkovém odporu 0,14 ohm se montuje na spodní část tanku, což není příliš praktické (potřebujete-li ji vyměnit, musíte rozebrat celý přístroj a vylít také e-liquid). Každopádně z našich zkušeností vyplynulo, že použité žhavící hlavy jsou kvalitní, dlouho vydrží, velmi dobře sají a k přepalování u nich dochází pouze ojediněle.

Samotná nádrž se prodává s limitérem, neboli speciální plastovou vložkou, která snižuje kapacitu z 5 ml na 2 ml (což je kapacita povolená vyhláškou). Tento limitér však lze snadno vyjmout.

Jakmile je žhavící hlava na svém místě, je potřeba z druhé strany tanku našroubovat horní část (tzv. Top Cap). Při šroubování je nutné kontrolovat, zda se závit žhavící hlavy neprotáčí. To by znamenalo, že není dostatečně utažená a je potřeba ji dotáhnout. Poté celý cartomizér našroubujeme na mod (což je největší část s baterií). Na skleněnou nádržku doporučujeme navléci ochranný silikonový kroužek, který zabrání jejímu rozbití při pádu či manipulaci.

V balení najdete také speciální redukci na závit typu 510. Pokud ji našroubujete na mod, můžete využit i jiné atomizéry disponující závitem 510. Bohužel neexistuje redukce na atomizér, je tedy možné měnit pouze atomizér a nikoli samotný mod.

Vhodná náplň

Plnění přístroje Power je trochu komplikovanější, jelikož horní část obsahuje dětskou pojistku (je potřeba tlačit a šroubovat zároveň), s níž jsme při každém otevření trochu zápasili. Po odšroubování Top Capu, naplníte tank e-liquidem dle vlastního výběru. Ideálně však doporučujeme volit poměr minimálně 50 % VG ku 50 % PG, lépe však 70 % VG na 30 % PG či 80 % VG a 20 % PG, a ačkoli to není ideální, Power zvládne i 100 % VG (v takovém případě však dávejte pozor na přepalování žhavící hlavy).

Velmi chválíme výrobce za to, že umístil otvory pro přívod vzduchu do horní části přístroje. Díky tomu totiž nehrozí protečení e-liquidu.

Power je e-cigareta určená pouze pro přímé potahování do plic (DL). Nejedná se tedy o styl kouření klasických cigaret (tento způsob umožňují elektronické cigarety MLT). Náplň proto volte s maximálním obsahem nikotinu do 6 mg. Podle vyhlášky EU 37/2017 sb. také nesmí přístroje s tankem o objemu větším než 2 ml obsahovat nikotinové náplně.

Plnění

Plnění tohoto modelu je snadné. Po odšroubování horní části jednoduše naplníte nádržku zvolenou e-kapalinou. Za tímto účelem najdete v horní části dva otvory. Doporučujeme vám nevyplnit veškerý prostor, ale nechat v tanku trochu místa. Tento trik umožní lepší přístup e-kapaliny ke žhavící spirálce.

Jelikož Power patří mezi vysoce výkonné e-cigarety s nízkým odporem, spotřeba e-liquidu je o něco vyšší než u jiných modelů. Podle našich zkušeností lze při běžném provozu za jeden den vykouřit okolo 20 ml.

Ovládání

Power patří mezi modely, které se ovládají pouze jediným tlačítkem. To se nachází na těle přístroje a lze je velmi snadno nahmatat. Pět krátkých stisků následujících po sobě přístroj zapne či vypne, jediný dlouhý stisk aktivuje žhavení hlavy a tvorbu páry.

Přestože Power patří mezi dražší modely, nelze u něj nastavovat parametry (teplotu, výkon apod.) ani pokročilé funkce. Disponuje pouze možností měnit množství přiváděného vzduchu (tzv. Air Flow). Podle našich zkušeností se však bohužel tato funkce jeví jako zbytečná. Otevřete-li totiž otvory zcela, do přístroje je přiváděno příliš mnoho vzduchu, což se negativně odrazí na chuti a objemu páry. Ideální nastavení (které by podle našeho názoru mohlo být fixní) je otevření otvorů pouze napůl. Tím docílíte výraznější chuti a většího objemu páry.

Výdrž

Právě kapacita integrované baterie 5 000 mAh je to, co z e-cigaretu Power odlišuje od ostatních modelů na trhu. Jedná se skutečně o výdrž obdivuhodnou. Kapacita baterie samozřejmě závisí na frekvenci vapování, každopádně e-cigareta by vám měla vydržet jeden až dva dny. V praxi se však bohužel ukázalo, že reálná výdrž je bohužel nižší (přibližně jeden den), což je dáno velmi nízkým odporem žhavící hlavy (pouze 0,14 ohm). Počítejte také s tím, že kapacita baterie postupem času klesá (za dva měsíce intenzivního používání může výdrž poklesnout až na 2/3 původní hodnoty).

Nabíjet lze pomocí USB kabelu (například také z autozapalovače), případně pomocí adaptéru do zásuvky. Ten je však nutné dokoupit zvlášť. Ocenili jsme také možnost kouřit i při nabíjení (tzv. funkce pass-through).

Podsvícení hlavního tlačítka slouží také jako ukazatel stavu kapacity baterie. Pokud svítí bíle, znamená to, že baterie je nabitá na 30 % až 100 %. Červené světlo naopak upozorňuje na kapacitu nižší než 30 %, což znamená, že je přístroj potřeba co nejdříve dobít. Jakmile se e-cigareta zcela vybije, dá to najevo tak, že desetkrát po sobě krátce zabliká.

Kuřácký zážitek

Co se týče kvality samotného kuřáckého prožitku, rozhodně Power řadíme mezi nadprůměr. Velmi nízký odpor a vysoký výkon zaručují vysoký objem par, což jsme očekávali. Překvapila nás však jedinečně prokreslená chuť, v níž se mísily všechny jemné tóny e-liquidu.

Díky hornímu přívodu vzduchu (kterým se Power výrazně odlišuje od ostatních modelů) a velké žhavící hlavě, je navíc vdechovaná pára chladnější, než je pro mody tohoto typu obvyklé. Díky tomu lze potáhnout dlouze a naplno si páru vychutnat. Nevýhodou chladné páry je méně výrazná chuť, což jsme však s přihlédnutím k pozitivům, které tento způsob konstrukce přináší, rádi oželeli.

E-cigareta se velmi dobře ovládá i drží. Nevýhodou může být pro někoho pouze větší velikost.

Zkušenosti

 • Jedná se o All in One mechanický mod ve tvaru trubice.
 • Kapacita baterie 5 000 mAh vydrží 1 až 2 dny v provozu.
 • Svými rozměry se tento model řadí mezi robustnější a větší přístroje.
 • Umožňuje tvorbu velkého objemu chladnějších par a vynikající chuťový zážitek.
 • Disponuje kvalitními žhavícími hlavami, jejichž výměna je však poměrně složitá.
 • Lze nabíjet z USB i ze zásuvky (nutno dokoupit adaptér).
 • Umožňuje vapovat během nabíjení (tzv. pass-through).
 • Model je vhodný pro e-liquidy s koncentrací 50 % VG na 50 % PG až po 100 % VG.
 • Lze nastavit pouze přívod vzduchu (Air Flow), nikoli jednotlivé parametry či pokročilé funkce.
Zjistit cenu
Hodnocení 8.5/10
ARAMAX Power

E-cigareta Power patří mezi nejlepší ve své cenové kategorii na trhu. Jedná se o vynikající přístroj, který nabízí velmi vysokou kapacitu baterie a také nezvykle objemnou nádrž. Pozitivně hodnotíme také kvalitní provedení celého přístroje, velmi zdařilé žhavící hlavy, krásné designové provedení a samozřejmě skutečnost, že e-liquid nikde neprotéká. Zejména však musíme vyzdvihnout chuťový prožitek, který je skutečně výjimečný. Vytknout však tomuto modelu musíme konstrukční řešení výměny žhavící hlavy, kdy je nutné rozmontovat celý přístroj a vylít také e-kapalinu. Nelíbila se nám také dětská pojistka, jelikož zbytečně komplikuje doplňování e-liquidu. Zamrzela také nižší výdrž baterie než se udává a vyšší spotřeba e-liquidu. Celkově se však jedná o velmi dobrý model, který lze doporučit jak začátečníkům, tak pokročilým uživatelům, kteří preferují velký objem páry a příjemný chuťový zážitek, aniž by museli přístroj složitě nastavovat.

PLUSY
 • výdrž baterie
 • objem nádrže
 • vysoký výkon
 • prokreslená chuť
 • objem páry
 • kvalitní žhavící hlava
 • náhradní žhavící hlava v balení
 • ochranný kroužek
 • design
MÍNUSY
 • větší rozměry
 • složitá výměna žhavící hlavy
 • dětská pojistka
 • vyšší spotřeba e-liquidu
 • nelze nastavit jednotlivé parametry


recenze ve spolupráci s covybrat.cz

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Kde nás najdete

Výdejní sklad
Není zde kamenná prodejna!

Na červeném hrádku 766
26401 Sedlčany

Kontakty
Logo
Euliquid s.r.o.
Zákaznická podpora Euliquid s.r.o.
Zákaznická podpora Euliquid s.r.o.
(Po-Pá, 8-16 hod.)
Copyright © Euliquid s.r.o. 2012 - 2021. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz